Skocz do zawartości

ColinZ

Użytkownik
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta


vPoints

220

Reputacja

10 Normalna

O ColinZ

 • Urodziny 03/17/1995

Ostatnie wizyty

110 wyświetleń profilu
 1. ColinZ

  Kilka sugestii odnośnie rozwoju serwera

  Dobre rozwiązanie.
 2. ColinZ

  Kilka sugestii odnośnie rozwoju serwera

  xaa = proserwis, to nic innego jak hosting, nie silnik. Nie należy mówić o czymś, o czym się nie ma pojęcia. Siedzę na Chrome, ale nie rozumiem jaki wpływ ma tutaj na to przeglądarka. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, propozycje skierowane są pod nowych graczy. Jako, że mam doświadczenie to poradziłem sobie z rozwojem postaci, ale nowi gracze mogą mieć z tym problem, olać sprawę i pójść gdzie indziej. Jeśli jeszcze tego nie rozumiesz, nowa osoba na serwerze jest dla projektu na tyle istotna, że owszem, wszystko powinna dostawać i to nawet nie na srebrnej a złotej tacy. Jak napisałem, to moja subiektywna opinia. Nikomu niczego nie narzucam, bo nie mam takiej władzy. Nie każę nikomu niczego zmieniać, tylko sugeruję poprawić. Wielkie boom? Warto więc pójść za ciosem i rozwinąć podstawy.
 3. ColinZ

  Kilka sugestii odnośnie rozwoju serwera

  1. Mówisz i masz - widzę tekst, na którym chcę się skupić ale nie mogę, bo Twój GIF ściąga mój wzrok w swoją stronę. Im więcej osób zdecyduje się na GIFa, tym później w efekcie więcej tego będzie mrugać na głównej stronie forum, niczym kolorowe reklamy z tekstem 'wygrałeś', których nauczyliśmy się nie traktować poważnie, stąd nawiązanie do powagi projektu. Gra jest od grania i przyjmowania innego rodzaju bodźców, podałeś słaby przykład. 2. Problem w tym, że tylko niektórzy faktycznie rezygnują na jakiś czas z gry by podszkolić się na forum. Dodatkowo nie widzę sensu, żeby rezygnować z grania bo nie umie się czegoś zagrać. To, co opisałem pozwala grać w grę jednocześnie nabierając wiedzy i doświadczenia. Wilk syty i owca cała. Dodam, że rozbieżność w poradnikach często bywa ogromna, dlatego najlepiej przyjąć jedną wersję, której będziemy się uczyć bezpośrednio w grze.
 4. Hej! Mam kilka propozycji odnośnie serwera i nastawienia go pod kątem przyciągania do siebie nowych graczy. To, że jestem tu nowy niech Was nie wprowadzi w błąd - z serwerami RolePlay mam styczność odkąd powstało w ogóle to pojęcie i jak na początku po prostu byłem zwykłym konsumentem tej sceny, tak w późniejszym okresie prowadziłem temat od strony technicznej, byłem jednym z twórców. Projekt LSVRP ma w mojej subiektywnej opinii ogromny potencjał na szybki i konkretny rozwój. Brakuje tu jednak pewnych aspektów, które zatrzymają nowe osoby i zachęcą do dłuższej gry. Chciałbym wspomóc działanie serwera, dlatego prócz dotacji chciałbym dotrzeć do osób, które to prowadzą i podrzucić im kilka pomysłów. Przykładowo: serwer zamknięty bo przenosimy się do Los Santos. Nowy gracz wchodząc na forum widzi jedynie licznik, na którym widnieje 0 graczy online. Co robi? W 80% przypadkach zmyka na inne forum w poszukiwaniu innego serwera. Warto na ten moment zamienić licznik na jakąś zauważalną informację co się dzieje z projektem. Jeżeli uważacie, że na dziś i na tę porę jest to już nieopłacalne, pamiętajcie o takim zabiegu na przyszłość, w grze pod przyciskiem F4, komendami /help czy /pomoc nie ma nadal wielu podstawowych informacji. Jeżeli powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Przykład? Mamy opisane pokrótce animacje, którymi możemy posługiwać się w płynnej rozgrywce. Nie ma jednak słowa jak taką animację zatrzymać. Wczoraj jeden z nowych graczy napisał mi, że włączał grę od nowa, bo nie mógł pozbyć się animacji. Warto też dodać opis F1, F2, F3, F4, F5, jeżeli faktycznie mają (a chyba każdy z tych przycisków ma) zastosowanie w grze, zamiast dodawać nowe rzeczy, fajnie byłoby dopracować te, które już funkcjonują. Przykład: przy przebieraniu postaci często jedna koszulka nakłada się na drugą. Jeżeli zapiszę styl, a zaraz okazuje się, że postać miała być tak samo ubrana ale bez okularów, to cały strój muszę tworzyć od nowa. Brakuje edycji. To są podstawy, o które trzeba zadbać, GIFy z avatarów na forum powinny zniknąć (zostać zablokowane). Miło mi zawiesić oko na tak przejrzystym forum, ale jak coś gdzieś mi skacze, zmienia kolory, porusza się to zaczyna się tu robić dyskoteka. Bądźmy poważnym projektem po stworzeniu postaci byłem trochę zdezorientowany co mam zrobić dalej. Latać po mapie od znacznika do znacznika i pytać o pracę? A jak będą potrzebne dokumenty? Jakie trzeba wyrobić, kiedy komu je pokazać? Poradniki na forum to od dawna niesprawdzający się system. Warto narzucić nowym osobom kilka punktów instrukcji już bezpośrednio w grze, które będą je prowadzić przez początek ich rozgrywki. Piszcie, oceniajcie, rozmawiajmy na ten temat, bo coś musi się tu dziać, żeby wzrósł popyt na grę w tym miejscu.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, tutaj: Polityka prywatności