Skocz do zawartości

Wiesiu

Gamemaster
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta


vPoints

3490

Reputacja

108 Dobra

O Wiesiu

 • Urodziny 22.07.1995

Ostatnie wizyty

485 wyświetleń profilu
 1. Wiesiu

  [Skarga][PBSO] Raidance

  Skarga została wycofana przez oskarżającego. Przerzucam do odrzuconych.
 2. Wiesiu

  [Skarga][PBSO] Raidance

  Jako że skarga tyczy się gry frakcji BCSO - pozwolę sobie poprosić o wypowiedź w tym temacie przede wszystkim @Nicziro jako lidera frakcji, oraz uczestnika akcji.
 3. Wiesiu

  Millers Donuts

  Millers Donuts Millers Donuts to drobne, jednoosobowe przedsiębiorstwo, które założył Thomas Miller, były funkcjonariusz Biura Szeryfa, po odejściu na emeryturę. Od zarania dziejów uwielbiał pączki. Zdarzało mu się piec je w domu. Zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród jego sąsiadów i przyjaciół. Nie mając niczego konkretnego do roboty stwierdził, że wykorzysta odłożone pieniądze i otworzy własny biznes. Początkowo zastanawiał się nad biurem ochrony. Widząc rosnącą konkurencję odstąpił od tej idei. Kiedy siedział na kanapie szamiąc pączuszka, w jego głowie zrodził się pomysł. Przecież może sprzedawać upieczone przez siebie łakocie! Tak oto firma Millers Donuts rozpoczęła swoje istnienie. Doskonałe pączuszki cieszą podniebienia coraz to nowych klientów, których różowe od lukru buźki, śmieją się do podstarzałego grubaska na emeryturze. Thomasa można spotkać w różnych miejscach Paleto Bay. Zaopatrzony w mobilny Pączuszkowóz przemierza niezmierzone ostępy miasteczka, aby nieść radość i lukier każdemu, kto gotowy jest wydać na tą przyjemność kilka dolarów. Thomas Miller serdecznie poleca. OOC Biznesik ma za zadanie nakręcić graczom rozgrywkę, wejść z innymi w interakcję i uprzyjemnić dzień Postaram się bywać również na eventach zapewniając słodziutki katering.
 4. Wiesiu

  [Skarga/PBSO] Drakew

  @Drakew, sytuacja którą przedstawiłeś została już wyjaśniona podczas mojej rozmowy z @Daltonisko i @Nicziro. Panowie prowadzili pościg, zaś kominiarka została zastosowana w ramach czynności służbowych. Postać grająca w PBSO, jeżeli nie ma na sobie munduru, lub widocznych na pierwszy rzut oka odznaki, bądź identyfikatora, nie jest zobowiązana do skryptowego wejścia na służbę. Postać odgrywana przez Daltonisko była w ubraniach cywilnych w ramach operacji rozpracowywania pewnej grupy. Wszystko odbyło się w 100% zgodnie z zasadami RP, a postać "Joshua Clayton" otrzymał CK z własnej woli.
 5. Wiesiu

  [Skarga/PBSO] Drakew

  Skoro nie zgłosiłeś tej kwestii liderowi ani razu i nie masz zamiaru robić tego w przyszłości, to nie oczekuj, że ktoś z ekipy wyciągnie za to konsekwencje drogą OOC. Światy IC i OOC są rozdzielone. Każdy ma prawo odgrywać chamską, opryskliwą postać, która nie stosuje się do zasad IC. Póki nie wiąże się to z odgrywaniem postaci skorumpowanej bez wiedzy opiekuna i lidera - nie widzę powodów do ukarania takiej osoby, @Drakew.
 6. Wiesiu

  [Skarga/PBSO] Drakew

  Według mnie jest to skarga spowodowana głównie kwestiami IC. Głównym zarzutem jest MG w wykonaniu KUBV, jednak ewentualne złamanie zasad mogło nastąpić przede wszystkim w stosunku do Twojego znajomego @Drakew. Nie napisał skargi na użytkownika KUBV, a poza tym nikt nie dostarczył dowodów, które wskazywałyby na tą sytuację. Jedna strona obwinia drugą o MG, druga zasłania się radiem i błędami innych funkcjonariuszy. Jako opiekun na pewno przyjrze się działaniom @KUBV i poproszę o to samo lidera PBSO. Powinieneś skorzystać z opcji złożenia oficjalnej skargi na danego funkcjonariusza drogą IC - czy to w grze, czy to pisząc wiadomość prywatną na forum do lidera w formie IC. Jeśli ta droga zostanie wyczerpana, a sytuacje będą się ponawiać - skontaktuj się ze mną. @Edit Oczywiście, gracz powinien poinformować innych graczy o tym, że jego postać znajduje się w innym miejscu, a jego obecna pozycja jest spowodowana ograniczeniami natury technicznej. Jeśli to co mówi @Sawka jest słuszne - nie może być mowy o MG, a co najwyżej było to nieporozumienie.
 7. Wiesiu

  Powrót do Los Santos

  Według mnie zarówno Paleto jak i Los Santos mają swoje plusy. Plusami Paleto według mnie są: większa centralizacja rozgrywki, przez co w teorii łatwiej z kimś coś rozegrać nieco inny klimat, który nadaje oryginalności i daje możliwość odgrywania niecodziennych postaci większa prostota, co przy aktualnie przeciętnej liczbie graczy uważam za plus Plusami Los Santos według mnie są: większa elastyczność odgrywanych postaci większe możliwości dla organizacji przestępczych i frakcji znany klimat w którym odnajdzie się większa liczba osób Zagłosowałem na "Nie", ponieważ uważam, że zabawa w Paleto może się nieco rozkręcić. Nie oznacza to jednak, że nie widzę plusów Los Santos, których jest wiele. To bardziej kwestia mojego gustu. Nie jest to "Nie" z całą stanowczością, a bardziej nieśmiałe zaakcentowanie swojej obecności. Uważam, że przenosiny mogą pomóc, choć wcale nie muszą. Być może większy obszar rozgrywki przyciągnie większe ilości graczy. Być może będzie zupełnie odwrotnie, bo gracze nie będą w stanie odnaleźć się na takim terytorium i zniechęceni stwierdzą, że Paleto było lepsze. To tylko gdybanie. Bez względu na to, czy zmiana przejdzie, czy też nie, mam nadzieję, że wpłynie to na serwer jak najlepiej.
 8. Wiesiu

  Reorganizacja gospodarki serwerowej

  No chyba nie oczekujesz ode mnie, że z dobrego serca dam Ci na tacy świetny pomysł na biznes, opracuje strategie i dodatkowo go rozreklamuje Nie uprawiam w tym aspekcie wolontariatu. Gospodarka serwerowa różni się od rzeczywistej, ponieważ kupując np. samochód pieniądze całkowicie wychodzą z obiegu. Finansowanie jest więc konieczne, aby ilość pieniędzy w obiegu była wystarczająca. Gdyby nie finansowanie to kasa skończyłaby się po kilku tygodniach, a jeden dolar miałby wartość willi z basenem. Żadna gospodarka nie przetrwałaby takiej deflacji.
 9. Wiesiu

  Reorganizacja gospodarki serwerowej

  Takie rzeczy to już kwestia balansu i ustaleń opiekuna organizacji przestępczych, a nie ogólnej kondycji gospodarki. Przestępczość jest wyjęta poza oficjalne gałęzie gospodarki i rządzi się zupełnie innymi prawami. Poza tym nie do końca rozumiem do czego dążysz. Nigdzie nie napisałem, że będąc zaangażowanym w rozgrywkę powinieneś zarabiać grosze. Wręcz przeciwnie. Jeżeli sprzedajesz "towar", wchodzisz z innymi w interakcje, spędzasz trochę czasu w grze - powinieneś otrzymać adekwatną do tego kwotę. Nie zmienia to jednak faktu, że postaci trzymające się bezpiecznych rozwiązań, niewymagających większych umiejętności (czyt. 80% stanowisk w biznesach i prace dorywcze) powinny żyć na MAKSYMALNIE średnim poziomie. Załóż biznes z fajną atmosferą - gwarantuje, że sporo ludzi będzie do Ciebie przychodzić, bo takie lokale napędzają im grę. Względnie wymyśl coś czego nie ma, a ludzie tego potrzebują. Stwórz fajny projekt IC - jeżeli uda Ci się zachęcić do grania w nim innych, na pewno uda się to nieco zmonetyzować. Sam fakt posiadania coraz szerszych kontaktów. Kto wie, może w przyszłości rozwinie się to w świetny biznes, albo cholernie klimatyczną organizację przestępczą. Nie masz czasu na kreatywność i przesadną inicjatywę? Zatrudnij się w biznesie, który stworzy osoba mająca takie możliwości. Zaręczam, że jeżeli pieniądz będzie stanowił realną wartość, to ludzie będą bardzo się starać, aby ich inicjatywa była tą najlepszą. W końcu dzięki konkurencyjności zarobią większe pieniądze. Skorzystają z tego wszyscy (może poza osobami, które domagają się pieniędzy za nic, ale takich nawet nie biorę pod uwagę). (dopisek) Zapomniałem o frakcjach. Zawsze możesz się postarać, poświęcić trochę czasu na akademię i zarabiać w taki sposób. Frakcje to jednak jeden z najcięższych sposobów zarabiania, bo większość posad wymaga sporej wiedzy i poświęcania czasu rozgrywce. Jeżeli uważasz, że każdy powinien zarabiać kokosy bez inicjatywy i kreatywności to nigdy się z Tobą nie zgodzę. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe, aby osoba, której się nie chcę miała takie same możliwości jak osoba zaangażowana. I jeszcze tak apropos kampienia w 3 slotach biznesu - na bezpiecznych i niewymagających posadach nie powinno się zarabiać zbyt wiele, tak aby nie dało się przekroczyć granicy średniego poziomu - przeciętnego samochodu i przeciętnego domeczku.
 10. Wiesiu

  Reorganizacja gospodarki serwerowej

  Dla człowieka to naturalny odruch - dorabianie się. Raczej nikomu nie chodzi o to, aby zarabiać na najtańszy pojazd przez tydzień, ale jeżeli trzeba wykazać nieco inicjatywy to wszyscy na tym zyskują. W tym momencie mamy sytuacje w której niemal każdy ma sporą ilość gotówki. Idąc Twoim tokiem rozumowania - każdy powinien skupiać się na interakcji i fajnej grze, bo przecież nie musi się martwić o pieniądze. Problem polega na tym, że pieniądze w znaczący sposób napędzają rozgrywkę i interakcję. Ludzie, chcąc zarobić nieco więcej starają się być kreatywni i spędzają więcej czasu na rozgrywce. Starają się posiąść odpowiednie znajomości, założyć własny biznes, organizacje, cokolwiek, dzięki czemu napędzają grę innym. Jeżeli każdy ma mnóstwo kasy to nikt nie ma parcia na bycie kreatywnym. Nikt nie kształtuje rozgrywki i nie napędza jej innym. Tworzy się błędne koło, którego nie da się zmienić. Ludzie muszą mieć do czego dążyć i o czym marzyć. Dzięki temu, że realne społeczeństwo nie ma wszystkie co dusza zapragnie - powstają wielkie firmy, korporacje, geniusze tworzą nowe wynalazki, rozwija się medycyna. Myślę, że gdyby Bill Gates miał hajsu jak lodu bez wysiłku, to dzisiaj nie byłoby czegoś takiego jak Microsoft.
 11. Wiesiu

  Reorganizacja gospodarki serwerowej

  godzinny payday powinien zostać zredukowany do 50$ powinno się dopracować cennik pojazdów tak, by zawierał pojazdy tańsze i niezwykle drogie pokazujące prestiż kupującego. Według mnie nie powinno patrzeć się jedynie na właściwości jezdne pojazdu, ale również na prezentowany przez samochód luksus. wprowadzenie różnych stref domków zdatnych do zamieszkania. Niektóre powinny być tańsze, inne koszmarnie drogie. podniesienie ceny tuningu pojazdów Aby gospodarka funkcjonowała prawidłowo należy podkreślić podział społeczeństwa na klasę średnią i osoby bogate. Stworzyć szeroką gamę produktów i usług, na które pozwolić może sobie każdy, ale jednocześnie zadbać o obszerny wachlarz droższych artykułów na które pozwolić mogą sobie jedynie osoby bardziej aktywne gospodarczo.
 12. Wiesiu

  Cześć

  Cześć. Jestem nowym graczem na tym serwerze, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie z otwartymi ramionami.
 13. Southland (2009-2013) - serial skupiający się wokół policjantów LAPD. Godny polecenia.
 14. https://forum.lsvrp.pl/threads/gie%C5%82da-samochod%C3%B3w-u%C5%BCywanych.1881/ - zapraszamy!

 15. Wiesiu

  Dayz Standalone

  Kupiłem mając wspaniałe wspomnienia związane z modem DayZ do Army II. Gdybym mógł cofnąć czas to nie popełniłbym po raz drugi tego samego błędu. Teoretycznie samodzielny, profesjonalny tytuł, ale zrobiony jak większa, fanowska modyfikacja - pełna bugów i niespełnionych obietnic. Klimat przesłania mi ciemnota i amatorszczyzna ekipy tworzącej tą grę. Nie widzę w niej niemal nic ciekawego.
×