Skocz do zawartości
Nicziro

Encyklopedia LSVRP.pl

Rekomendowane odpowiedzi

 

BFEp2lU.png

Witam wszystkich nowych, jak i starszych użytkowników Naszego serwisu. Odwiedziłeś zapewne ten temat, ponieważ nurtuje Cie któraś z kwestii zawartych w temacie. Temat będzie na bieżąco aktualizowany, coby każdy mógł skorzystać z zebranej tutaj wiedzy.

 

Z7IwDac.png

 

 

 

 

mN2NBBW.png

 

1. Co to LSVRP?

2. Czym jest Role Play?
3. Co to Rage-mp i skąd go pobrać?

4. Jak założyć konto na forum?
5. Jak stworzyć postać?

6. Jak dołączyć na serwer?
7. Najczęściej zadawane pytania.

 

 

SQDWCkb.png

 

1. Podstawowe pojęcia i wskazówki

2. Lektury odnośnie RolePlay

 

jUfc9mI.png

 

1. Animacje
2. Komendy

3. Cennik aut

4. Kreator postaci

5. Najczęściej zadawane pytania
6. Problemy z Rage-mp.
 

rt9Ztei.png

 

1. Czego nam trzeba?

    A) Framework
    B) Weryfikacja plików gry

    C) Reinstalacja Rage-MP

    D) Blokowanie programów trzecich

    E) Sterowniki
    FZmiana wersji DirectX

2. Gra uruchamia się w trybie fabularnym

3. Panel logowania zwraca komunikat o złym haśle

4. Spadki FPS

5. Czarne screenshoty

 

 

 

esz5PXw.png

mN2NBBW.png

 

1. Co to LSVRP.PL?

LSVRP.PL jest projektem powstałym w grudniu 2016 roku opierającym się na trybie Role Play(odgrywanie ról), używającym do tego silnika GTA 5 i platformy Rage-MP, w zarządzie znajdują się takie osoby jak: 

 • Darek, który zajmuje się kreowaniem i nadzorowaniem gry IC, by ta zmierzała w dobry kierunku;
 • Kubas, jest naszym głównym developerem, zajmuje się skryptem;
 • Msk, to w menadżer projektu, dba również o kwestie finansowe;
 • Tarcza, w głównej mierze zajmuje się ekipą, aktualnie sprawuję władzę nad Supporterami oraz Moderatorami;
 • Resztę ekipy możecie poznać tutaj.

 

2. Czym jest Role Play?

Role Play, czyli po polsku gra ról - to nic innego jak gra fabularna, gdzie każdy z Nas wciela się w wybraną przez nas rolę. Tryb ten występuje głównie w Multiplayerach, prawdziwe gry Role Play na singleplayerze przechodzą. Jeśli chodzi o początki tego trybu, głośniejszy początek miał on w większości z Was znanym Dungeons and Dragons, gdzie każdy z nas tworzył swoją postać, rzucał kostkami i nienawidził gamemastera za to, że zawsze próbował mu zamordować protagonistę. Na serwerze tworzymy postać pasującą do uniwersum silnika - czyli zwykłego mieszkańca, żebraka, przyszłego policjanta, tudzież typa spod czarnej gwiazdy. Kreujemy jej historię, charakter i wygląd - choroby psychiczne? Nic trudnego. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i uniwersum w którym postanowiliśmy grać - na ten przykład, ciężko stworzyć na LSVRP druida na 60 lvl'u. Wszystko to można przyrównać do kina, bądź teatru - każdy z nas jest aktorem i odgrywa istotną rolę w przedstawieniu zwanym Role Play. Pamiętajmy o tym, że jest to tylko zabawa, jednakowoż skupiamy się na tym, żeby wszystko wyglądało realistycznie. Zaczepiasz grupkę motocyklistów? Licz się z tym, że możesz stracić parę zębów. Jedziesz za szybko? Ryzykowna jazda może skończyć się wypadkiem naszej postaci, która raczej tego nie przeżyje, bądź zostanie warzywem do końca swych dni - bo kto normalny przeżył by taki wypadek? Bardzo prosta zasada, nie twórz postaci Bogów, terminatorów(Mam tu na myśli nadzwyczajne zdrowie, w skrajnych wypadkach nieśmiertelność, kondycję, bądź totalny brak uczuć - strachu, wstydu), to tylko zniechęca innych graczy do gry z Tobą. Tak jak i w swoim mieście nie spotkasz gościa, który przeżył czołowe zderzenie z betonową ścianą przy prędkości 170 Km/h, tak samo nie spotkasz ich tutaj - na naszym serwerze.

 

3. Co to Rage-MP i skąd go pobrać?

Rage-MP jest to zewnętrzna modyfikacja gry, która nie jest związana z GTA:Online, umożliwia ona grę przez sieć w GTA 5. Dla wtajemniczonych, Rage jest odpowiednikiem MTA. Dla nowych graczy, jest to program stworzony przez grupę programistów w celu obejścia limitów GTA:O, takich jak sloty - dla porównania, na GTA:O maksymalny pułap graczy wynosi 32, zaś na Rage'u możemy ustawić ich nawet 1000. Aby pobrać platformę, należy udać się na stronę https://rage.mp/, kliknąć w wielki przycisk "Download" i zaczekać, aż instalator się pobierze.

unknown.png

Następnie należy instalator umiejscowić w plikach gry, tudzież w innym folderze poza grą i uruchomić program jako administrator.

unknown.png

unknown.png

unknown.png

 

4. Jak założyć konto na forum?

Aby założyć konto na naszym forum, należy kliknąć odnośnik - zarejestruj się, który znajdziemy u góry strony 

ss.jpg

Następnie podać wszystkie istotne informacje, takie jak:

 • Nick, będzie on globalny - więc nie ma potrzeby ustawiania tam imion i nazwisk swoich postaci, chociaż jest to Wasz wybór - nikt Wam tego nie broni. Pamiętaj jednak, żeby nick ten nie był obraźliwy, szydzący z kogoś, wulgarny, bądź wyśmiewające jakieś grupy;
 • Adres e-mail, to chyba tak oczywiste, że nie trzeba nic tłumaczyć - jednakowoż musi być on prawidłowy, cobyś mógł aktywować swoje konto;
 • Hasło - powinno składać się z 8 znaków, wielkich liter, cyfr, tudzież znaków specjalnych - są to jednakże tylko wskazówki.

Po ukończeniu rejestracji, na wcześniej podany e-mail przyjdzie link, którym aktywujesz swoje konto na forum. Wszystko gotowe, możesz korzystać z forum :)

 

5. Jak stworzyć postać?

Po utworzeniu konta, kolejnym krokiem jest stworzenie postaci - dzięki temu będziemy mogli zalogować się na nią w grze. W tym celu przechodzimy do zakładki panel gry, następnie do zakładki Twoje postacie i klikamy w odnośnik nowa postać.

 unknown.png unknown.png

 

unknown.png

Pamiętaj o tym, by nie tworzyć postaci o polskich danych osobowych, sławnych osób, bądź sławnych postaci z gry - dla przykładu, jeśli nie masz pomysłu na imię i nazwisko swojej postaci, możesz skorzystać z tej strony, która wygeneruje dla Ciebie wszystkie potrzebne dane. Przed stworzeniem postaci, pomyśl kogo chcesz grać, jaka będzie i trzymaj się tych postanowień!

 

6.  Jak dołączyć na serwer?

Po zainstalowaniu Rage-MP i stworzeniu postaci na forum, jesteśmy gotowi by wejśc na serwer? Jak to zrobić? Nic trudniejszego, korzystamy z wcześniej zainstalowanego programu, uruchamiamy go i wyszukujemy serwer na liście dostępnych serwerów. Następnie wystarczy go po prostu na niego kliknąć. 

unknown.png

 

 

7. Najcześciej zadawane pytania

1. Co to Rage-MP?

1. Jest to platforma, której używamy do połączenia się z serwerem, oraz innymi serwerami na silniku GTA 5.

 

2. Mogę za to dostać bana na GTA:O?

2. Nie, nie macie czym sie martwić.

 

3. Czy jest czat głosowy i czy macie zamiar go wprowadzić?

3. Jak już było mówione wiele razy, zostajemy przy starym i sprawdzonym sposobie czatu tekstowego.

 

SQDWCkb.png

 

Na temat należytej gry na owym trybie powstało wiele tematów w dziale poradników. Jednakże, jako jest to oficjalna encyklopedia serwera, nie może zabraknąć tutaj tej kwestii.

 

1. Podstawowe pojęcia i wskazówki

 

Każda gra respektuje jakieś zasady, nie jest inaczej i tutaj. Albowiem istnieją z góry określone zasady i pojęcia, do których stosuje się każdy z nas.

 

Role Play (RP) - Tryb rozgrywki polegajacy na odwzorowaniu życia, stworzeniu swojej postaci i kreowaniu jej na własny, oryginalny sposób - oczywiście przestrzegając przy tym zasad serwera.

 

In Character (IC) - Pojęcie to okreśa świat naszej postaci i wszystko, co z nim związane. Do tego równiez zalicza się czat lokalny IC, za pomocą którego przekazujemy, co aktualnie mówi Nasza postać, krzyczy albo szepcze. Bardzo ważnym jest, aby nie mieszać czatu IC z rzeczami Out Of Character. Na czacie IC nie należy rozmawiać ze znajomymi o nowym filmie, na którym było się w kinie, co miało się na obiad, albo co było zadane z przyrody - od tego mamy czat OOC.

 

Out Of Character (OOC) - Przeciwieństwo IC. Sfera ta opiera się na świecie rzeczywistym i dotyczy wszystkiego, co nie ma związku z IC. Do tej sfery zalicza się również czat OOC, którego używamy za pomocą komendy /b - na którym można porozmawiać o wszystkim. Naturalnie nie można mieszać tych dwóch czatów, gdyż jest to niezgodne z grą RP. 

 

/me - Jest to komenda służąca do opisywania poczynań postaci w czasie rzeczywistym,
Przykład:
/me podciąga spodnie i schyla się, by sięgnąć kamień, który leży pod jego nogami

Jak będzie to wyglądać na czacie?
**John Black podciąga spodnie i schyla się, by sięgnąć kamień, który leży pod jego nogami**

 

/do - Komenda ta służy do opisania otoczenia naszej wirtualnej postaci, jak wygląda, w jakim stanie jest oraz reakcję na innych graczy.
Przykład:

/do Samochód X ma uszkodzony zderzak, drzwi od strony kierowcy są wgniecione a szyba wybita.

Jak to wygląda?

Samochód X ma uszkodzony zderzak, drzwi od strony kierowcy są wgniecione a szyba wybita(John Black)

 

AdminJail(AJ) - Pomieszczenie, bądź obiekt, do którego trafiamy za złamanie regulaminu - jest to kara nadawana przez członków ekipy serwera. W miejscu tym nie ma żadnego inego gracza. Po odbyciu kary, nie odgrywamy, że Nasza postać tam była - to kara OOC.

 

Power Gaming (PG) - Jest to odegranie akcji na drugim graczu w taki sposób, żeby ten musiał odegrać narzuconą przez Nas reakcję - przykład: /me popycha Johna Blacka tak, że ten łamie rękę. Jest to źle odegrana, na ten przykład, by poprawnie odegrać akcję wystarczy napisać: /me mocno popycha Johna Blacka i zaczekać na reakcję drugiego gracza. W skrajnych wypadkach frakcje porządkowe, takie jak PD/SD mają zezwolenie na tego typu zagrania, jeśli gracz jest oporny, tudzież nie odpowiada na akcje policjantów - wnet mogą wymusić na nim parę reakcji - takich jak zakucie w kajdanki.

 

Brutally Wounded (BW) - Jeśli ulegniemy poważnemu wypadkowi, ktoś nas brutalnie pobije, bądź postrzeli - zazwyczaj z tych powodów tracimy przytomność. Tak samo jest w grze, jeśli odniesiemy poważne obrażenia, Nasza postać z automatu traci HP - jeśli spadną one do zera, system z automatu nadaje nam BW, stan w którym Nasza postać nie może się ruszać, mówić. Jedyne, co przez ten czas możemy zrobic, to opisywać stan swojej postaci na /do.

 

Meta Gaming (MG) - Jest to wykorzystywanie informacji zdobytych drogą OOC w celu czerpania korzyści IC. Najprostrzym przykładem może być nick nad głową postaci, nowo poznanego gracza - IC Nam się nie przedstawił, jednakże nad jego głową widnieje  nick - nie wolno go więc wykorzystać. Innym przykładem może być zdobyta poprzez forum informacja na temat miejsca przebywania organizacji przestępczej, jej nazwy, tudzież członków - wszystko to jest niezgodnę z zasadami RP

 

DeathMatch (DM) - Jest to celowe zabijanie(w tym uderzanie) przypadkowych graczy bez żadnego uzasadnienia drogą IC. Jeśli chcesz kogoś uderzyć musisz mieć ku temu konkretny powód, ktoś Cie obraził? Przywal mu, ktoś Ci grozi? Możesz mu wybić parę zębów. Zgaduję, że nie chodzisz po mieście bez celu i klepiesz machy pierwszym lepszym napotkanym ludziom - chyba, że jesteś przedstawicielem radomskiego ortalionu, ale na serwerze tak nie wolno.

 

Character Kill (CK) - Uśmiercenie naszej postaci, jeśli odniesiesz poważne obrażenia - zostaniesz wielokrotnie postrzelony, to raczej nikt tego nie przetrwa - stosownym jest wtedy wpisanie CK, poprzez komendę /akceptujsmierc. Jednakże nikt Nas do tego nie zmusza, ale pomyślcie, czy ktoś kiedyś przetrwał zderzenie z betonowym murem przy prędkości 150 km/h? Obawiam się, że nie.

 

Ninja Jacking (NJ) - Zamierzone wyrzucenie gracza z pojazdu, by następnie mu ten pojazd ukraść. Jest to zabronione i mało realne zachowanie.

 

Teraz przejdziemy do paru wskazówek dla początkujących graczy, byście wiedzieli co zrobić lepiej, aby grało się przyjemniej Wam i graczom z Waszego otoczenia. 

 

 1. Tworzenie postaci to nie tylko wypełnienie rubryczek Imię i Nazwisko - przed stworzeniem Twojego protagonisty zastanów się nie tylko nad jego imieniem. Najlepiej spisz sobie wszystko na kartce, bądź w notatniku. Poczynając od jego krótkiej historii(czyli skąd się wywodzi, gdzie się urodził, co się stało, że trafił akurat do Paleto Bay. Pamiętaj, że historia sieroty wszystkim się już przebrzydła - miej ty rozum i godność człowieka i postaraj się wymyślić coś lepszego), wymyśl jej charakter - pamiętaj też o tym, że postać nie składa się tylko z mocnych stron, każdy się czegoś boi, każdego coś denerwuje. Najważniejsze - obierz sobie cel i powoli ku niemu zmierzaj? Chcesz zostać przestępcą? Powoli pnij się ku górze w przestępczej hierarchii, poczynając swą zabawę jako najmniej ważne popychadło. Chcesz zostać biznesmenem? Zarób na swój własny biznes, otwórz go i czerp z niego zyski, stwórz sieć biznesów - zarabiaj i bądź najbogatszym człowiekiem w Paleto.
 2. Mimo moich zachęt do grania najbogatszego - pamiętaj, że pieniądze to nie wszystko. Przede wszystkim skup się na interakcji z drugim graczem, bo o to właśnie chodzi na Role Play, by bawić się z innymi - pieniądze powinny być tylko miłym dodatkiem do gry, a nie jej głównym celem. Osoby, które skupiają się głównie na pieniądzach - zazwyczaj nazywane są mianem statsiarza - nie bądź kolejnym statsiarzem na Naszym serwerze :)
 3. Pamiętaj o tym, że nie odgrywamy miasta duchów - to, że nie ma tam żadnych graczy, nie oznacza to, że IC nie przechodzi tamtędy zwykły mieszkaniec. Chcesz kogoś okraść w biały dzień? Pamiętaj o tym, że ktoś może to zauważyć i zawiadomić policję.
 4. Skoro jesteśmy już przy kwestii napadów - nasza postać nie jest nieustraszonym batmanem, ktoś przyłożył Ci lufę do skroni? Miłym dla oka przestępcy byłoby zauważenie, że się boisz. To żaden wstyd odegrać przestraszonego, a w wielu przypadkach może nawet uratować Ci przysłowiową rzyć - przestępca daruje Ci portfel, albo nawet wyrzuci Cie gdzieś całego w jednym kawałku dzięki temu, że porządnie odegrałeś akcję.

 

jUfc9mI.png

 

 

1. Animacje

Spis animacji zostanie uzupełniony po starcie serwera

 

2Komendy

Zapraszam do skorzystania z poradnika jednej z naszych użytkowniczek, zawarła tam wszystko, co potrzebne. Poradnik bardzo miły dla oka. Do tego wszystkiego na nowej platformie dojdzie Nam menu kołowe, które będziemy otwierać za pomocą przycisku B.

 

3. Cennik aut

Po dokładny cennik aut, należy udać się do oficjalnego cennika LSVRP.

 

4. Kreator postaci

Na startcie zostanie nam udostępniony kreator rodem z GTA:O, o niebo lepszy niż ten z GT;MP, brak dziurawych strojów, w końcu dostaniemy brwi i możliwość stworzenia kobiecej twarzy. Stworzenie wyglądu postaci nie będzie niczym trudnym, albowiem wszystko opiera się na przyjemnym dla oka menu, gdzie wszystko ustawiamy za pomocą strzałek w GUI.

 

5. Najczęściej zadawane pytania

1. Czy będzie czat głosowy?
1. Nie i nie.

2. Jakie jest hasło do serwera?
2. Hasła nie ma, wystarczy wejść na serwer i zalogować się swoimi danymi z forum.

 

3. Ilu ludzi średnio gra na serwerze wieczorami?

3. Wejdź i się przekonaj, to nie boli.

 

4. Nie ma członków ekipy online, co robić?

4. W skrajnych wypadkach zrobić ssy i napisać skargę na forum, jeśli zaś sprawa nie nagli - wystarczy zaczekać, bądź poprosić kogoś z discorda, by zawitał na serwerze.

 

5. Co robić po wejściu na serwer????????

5. To Twój plan, Twoja postać i jej historia - z jakiegoś powodu się tam znalazłeś, sam sobie to wytłumacz. Jeśli obrałeś wcześniej sobie jakiś cel, realizuj go - udaj się do biznesu, zatrudnij się tam, graj bezdomnego - czym chata bogata.

 

6. Na tym serwerze nic się nie dzieje, nudzę się.

6. Za płynność rozgrywki odpowiada nikt inny, jak tylko Ty. Jeśli się nudzisz, udaj się do graczy - poodgrywaj z nimi, pogadaj.

 

7. Jak zapisywać screenshoty?

7. Najlepiej używać do tego programów trzecich, wnet screeny nie tracą na jakości.

 

rt9Ztei.png

 

 

1. Czego nam trzeba?

    A) Framework

Wiele problemów wynika z tego, że nie macie zainstalowanego któregoś frameworka, bądź .dotneta. Wszystko możecie znaleźć tutaj:

Visual C++ 2015 Redistributable (x86 and x64) - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145

Visual C++ 2013 Redistributable (x86 and x64) - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40784

NET Framework 4.6.2 lub nowszy - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53344

 

 

Zajść może potrzeba manualnego odblokowania NET Framework. By to zrobić:

1. Wejdź w Panel Sterowania.

2. Kliknij w Programy.

3. Przejdź do Wyłącz lub włącz funkcje systemu Windows.

4. Zaznacz wszystkie okienka z .NET Framework w nazwie.

5. Zatwierdź.


    B) Weryfikacja plików gry

1. Wejdź w bibliotekę Steam.

2. Odnajdź GTA V, naciśnij prawym przyciskiem myszki i wybierz Właściwości.

3. Wybierz zakładkę plików lokalnych.

4. Sprawdź spójność plików gry.

 

Dla posiadaczy GTA V na Social Club:

1. Pobieramy https://www.file-upload.net/download-10533291/GTA5FileCheck_SHA1.exe.html i wklejam do głównego katalogu gry (tam gdzie GTAVLauncher.exe).

2. Uruchamiamy i klikamy "Starte Check". Proces trochę trwa, są to łącznie 60GB do analizy. Kiedy proces zostanie ukończony w prawym górnym rogu pojawi się "Fertig!".

3. W przypadku kiedy pod Statusem pojawi się komunikat: "Hash NICHT korrekt" oznacza to błędy w danych.

4. Usuwamy bądź przenosimy owy błędny plik/pliki.

5. Uruchamiamy ponownie downloadera od Rockstar, który pobierze brakujące pliki.

    C) Reinstalacja Rage-MP

Usuwamy cały program dzięki ikonce, bądź usuwamy wszystko manualnie - wedle zachcianek. Następnie korzystamy z porad instalacji rage, która zawarta jest wyżej.

    D) Blokowanie programów trzecich

- nakładki typu Steam Overlay, Fraps, Overwolf, SweetFX i inne tego typu należy wyłączyć

- antywirusy typu McAfee, Malwarebytes, Windows Defender i inne tego typu podobnie

- Windows Firewall należy zablokować, bądź jako wyjątek dodać ragemp_v.exe, mp_process.exe oraz GTA5.exe

    E) Sterowniki

Najnowższe sterowniki najlepiej pobrać przez program GeForce Experience
    FZmiana wersji DirectX

1. Wchodzimy do katalogu Dokumenty -> Rockstar Games -> GTA V

2. Otwieramy settings.xml przykładowo notatnikiem

3. Szukamy "<DX_Version value="2" />"

4. Zamiast 2 wpisujemy 1, zapisujemy i ponownie uruchamiamy GT:MP.

 

Bądź wszystko zmieniamy w ustawieniach graficznych gry.

 

2. Przy uruchomieniu klienta gry pojawia się błąd o nazwie: "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)"

Wejdź i postępuj według wskazówek autora: http://forum.pclab.pl/topic/1008612-Poradnik-Jak-naprawić-błąd-0xc000007b/

 

3. Gra uruchamia się w trybie fabularnym

Spójrz na wszystkie porady z porad ogólnych, szczególnie A, B. oraz C. W przypadku braku powodzenia zaleca się reinstalację gry, uruchomienie jej po reinstalacji raz trybie Single Player, a dopiero potem instalacja ragemp.

 

4. Panel logowania zwraca komunikat o złym haśle

Jeśli panel zwraca takowy komunikat. Zwróć uwagę na to, czy Twoja gra działa płynnie - może zdarzyć się, że podczas wczytywania wszystkich danych, program po prostu się "przytnie" i nie zarejestruje nam wpisywanych znaków. Najlepiej chwile zaczekać. Pamiętaj, by używać do logowania hasła z forum, nie e-maila. Natomiast, jeśli Twoje hasło zawiera polskie znaki, najlepiej je zmienić.

 

5. Spadki FPS

Płynność gry w GTA i GTA:O ma się kompletnie inaczej niż w platformach multiplayerowych. Na szczęście na Rage'u nie ma takich problemów z optymalizacją, jak na GT;MP, więc spokojnie możecie podkręcić swoje ustawienia graficzne - albowiem ma się to podobnie jak w pierwszych dwóch opcjach - jednakowoż jeśli doświadczymy spadków - najlepiej zmniejszyć ustawienia graficzne.

 

6. Czarne screenshoty

Jeśli korzystamy ze screenowania za pomocą alt+prt sc, bądź innych programów trzecich - należy pamiętać o tym, żeby grę ustawić na "borderless", po polsku zaś tryb okienkowy bez ramek - różnicy nie doświadczymy, a będziemy mogli robić screeny!

 

Jest to odświeżona wersja encyklopedii, która będzie stale aktualizowana.

 

 

 

Poradnik, jak i jego zawartość należy do serwisu LSVRP.PL.  Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie go bez zgody administracji jest zabronione.
Grafikę wykonał:Dron

 • Lubię to! 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

5. Co robić po wejściu na serwer????????

5. To Twój plan, Twoja postać i jej historia - z jakiegoś powodu się tam znalazłeś, sam sobie to wytłumacz. Jeśli obrałeś wcześniej sobie jakiś cel, realizuj go - udaj się do biznesu, zatrudnij się tam, graj bezdomnego - czym chata bogata.

 

Super odpowiedź dla osoby, która jest pierwszy raz na tym serwerze. Nie zna nikogo, ani nie ma pojęcia o komendach. Tak więc, taką odpowiedź możecie wsadzić sobie za przeproszeniem w cztery litery. Żadnego poradnika, jak zdobyć pierwszą pracę, bądź gdzie można się zatrzymać lub inne tego typu. Co mi da, że wymyśle sobie historie swojej postaci, skoro nie wiem, gdzie iść, dokąd i z kim, bo nic nie jest opisane. Od 2 dni biegam po Paleto Bay i kombinuje co by zrobić by rozwinąć swoją historię. Ale nic się samemu nie da, nie znając nikogo. Jedyny poradnik pod tym linkiem nie działa. Poza tym nie ma możliwości jakkolwiek sensownie załatwić spraw IC w urzędzie - bo w tym niemal zawsze nikogo nie ma, jak zresztą w większości innych budynków/instytucji.

 • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tą grafikę na początku zmniejsz o jakieś 80%.

Spis treści, podstawy etc.

 

^Up. Jak zdobyć pierwszą pracę?

1. Przejrzyj firmy na forum i wybierz sobie jakąś.

2. Sprawdź czy nie ma notki o rekrutacji w ich temacie/dziale.

3.1 Wypełnij wszystko według notki
lub

3.2 Pogadaj IC/OOC z liderem frakcji/biznesu.

4. Kek, praca zdobyta.

 

Jeśli nikogo nie znasz to poznaj IC/OOC, duh.

Jeśli nie wiesz gdzie co jest to zapytaj IC/OOC, duh.

Jeśli przez dwa dni nic z tego nie spełniłes to co ty robiłeś, duh.

 

A urząd jest botowy, ale nie działa na ten moment.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicziro zrób ctrl c ctrl v, ale po cichu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ilu biznesach podobnego typu mogę być jednocześnie? 

NIe mówię o ochronie i barmanie jednocześnie, tylko w ilu np. restauracjach mogę być zatrudniony jednocześnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maybach napisał:

W ilu biznesach podobnego typu mogę być jednocześnie? 

NIe mówię o ochronie i barmanie jednocześnie, tylko w ilu np. restauracjach mogę być zatrudniony jednocześnie? 

maksymalnie możesz mieć dwie grupy

 • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2018 o 17:04, Nicziro napisał:

6.  Jak dołączyć na serwer?

Po zainstalowaniu Rage-MP i stworzeniu postaci na forum, jesteśmy gotowi by wejśc na serwer? Jak to zrobić? Nic trudniejszego, korzystamy z wcześniej zainstalowanego programu, uruchamiamy go i wyszukujemy serwer na liście dostępnych serwerów. Następnie wystarczy go po prostu na niego kliknąć. 

 

W dniu 17.03.2018 o 17:04, Nicziro napisał:

1. Animacje

Spis animacji zostanie uzupełniony po starcie serwera


Wypadałoby poprawić małą gafę w pierwszym cytacie, niby nic wielkiego i każdy zapewne zorientuje się o co chodzi, jednak forum powinno zachować profesjonalizm w każdym szczególe.

W animacjach również przydałoby się dodać odnośnik do odpowiedniego poradnika/tematu.

 • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, tutaj: Polityka prywatności