Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

bleble2.png

 

Cześć. Jako lider organizacji publicznej County Court of Blaine mam zaszczyt otworzyć pierwszą rekrutację w jej historii. Na początku chciałbym także wspomnieć, że na każde stanowisko może kandydować ktokolwiek, ponieważ rozprawy sądowe, śledztwa prokuratury to zapewne nie będą częste zjawiska, więc nie wymagam aby postać była postacią główną bądź pracowała tylko u nas. 

 

Aktualnie poszukujemy osób na stanowisko:

 • Sędzia (MIEJSCA: 2/3)

 • Prokurator (MIEJSCA: 1/2)

 • Adwokat (MIEJSCA: 2/3)

 • Rzecznik prasowy (MIEJSCA: 1/2)

 

Wymagania IC:

 • Mieć ukończone 21 lat.

 • Być osobą niekaraną oraz posiadać nieposzlakowaną opinię.

 • Posiadanie obywatelstwa USA.

 • Posiadanie odpowiedniego wykształcenia.

 • Brak jakichkolwiek kontaktów z organizacjami przestępczymi.

 

Wymagania OOC:

 • Posiadanie komunikatora Discord

 • Żadna z postaci osoby aplikującej nie może należeć do BCSO, BCFD oraz organizacji przestępczych (nie dotyczy adwokatów).

 

Jeżeli jesteś osobą, która nie ma zielonego pojęcia o wymiarze sprawiedliwości, nie martw się, twoje podanie takżę może zostać zaakceptowane. Z każdą osobą porozmawiam i na podstawie informacji od niej będę starał się pomóc zrozumieć jej cały system sądowniczy. Chodzi mi tutaj głównie o to jak działa sąd w USA, jak wygląda tam prowadzenie postępowań oraz jak zachowywać się na sali sądowej czy jak poprawnie powinna w uproszczeniu wyglądać funkcja przez was sprawowana., więc nie ma się o co martwić.

Poniżej, zamieszczam także, krótkie opisy każdego odłamu sądu.

 

Sądownictwo - jeden z odłamów County Court of Blaine. Jego zadaniem jest zapoznanie się ze sprawami, a następnie ogłoszenie werdyktów zgodnych z kodeksem karnym na podstawie dostarczonych materiałów dowodowym oraz zeznań świadków zdarzenia. W sądownictwie funkcjonuje podział na sędziów przysięgłych oraz sędziów prowadzących. Zadaniem sędziów przysięgłych jest zapoznawanie się ze sprawą na sali sądowej, a następnie w oddzielnym pomieszczeniu, ustalanie werdyktu na podstawie zeznań oraz dowodów. Sędzią przysięgłym może zostać każdy obywatel stanów zjednoczonych pod warunkiem ukończenia 21 roku życia oraz nie może to być osoba karana lub nie może należeć do jakiejkolwiek organizacji przestępczej. Natomiast sędzia prowadzący jest osobą, która pilnuje porządku podczas rozprawy sądowej, lecz do jego zadań należy także bycie prezesem sędziów przysięgłych oraz ustalanie werdyktu wraz z nimi..

 

Prokuratura - jeden z odłamów County Court of Blaine. Jej zadaniem jest zapoznawanie się z materiałem dowodowym dostarczanym przez np. policję, a następnie, zgodnie z prawem oraz po ustaleniu czy materiał dowodowy jest wystarczający jest, wystąpienie do sądu o rozpoczęcie procesu kryminalnego/cywilnego. Zadaniem ich jest także występowanie przed sądem w funkcji oskarżycieli chcących sprawiedliwości.

 

Adwokatura - jeden z odłamów County Court of Blaine. Występuje adwokatura urzędnicza oraz prywatna, jednak ich zadania są identyczne. ich zadaniem jest obrona oraz przedstawianie interesu swojego klienta przed sądem.

 

Osoby zainteresowane pracą w sądzie proszę o przesłanie CV swojej postaci w formie prywatnej wiadomości, w tytule wpisując [CCOB][STANOWISKO] Imię oraz nazwisko postaci. Nie podaję żadnego wzoru, ponieważ liczę na waszą kreatywność :).

 

---------------------------------------

 

Mam także zaszczyt otworzyć nabór na sędziów przysięgłych. Wymagania są identyczne jak do pozostałych ról. Waszym zadaniem będzie przybywanie na rozprawy sądowe, a następnie ustalanie winny/niewinny wobec oskarżonego. Oczywiście za każdą rozprawę, na której się pojawicie dostaniecie odpowiednią zapłatę. Osoby zainteresowane niech wyślą do mnie prywatną wiadomość w temacie wpisując [CCOB][SP]Imię oraz nazwisko postaci. To jak będzie wyglądać treść wiadomości zależy w pełni od was i waszej kreatywności :).

Edytowane przez KoruS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×