Skocz do zawartości
Karpiu

Payday, czyli temat przewijający się w nieskończoność

PAYDAY  

76 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Czy twoim zdaniem powinien być zwiększony payday?

• Tak, zasiłek godzinny o $100, a dzienny (z biznesu) o $100.
      38
    • Tak, ale o więcej/mniej (napisz na dole).
      5
    • Nie, jest dobrze.
      32

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus! Nadal widzę dyskusję na ten temat i trochę czuję to na swoim przykładzie, więc napisałem ten temat by zdecydować się na napisanie PROPOZYCJI. Dlaczego nie napisałem tego po prostu w propozycjach? Jak nazwa działu wskazuję, chce to najpierw przedyskutować z innymi.

Grając sobie czynnie na serwerze dostaje $200 godzinnego zasiłku, więc koniec końców muszę pogrindować w biznesie, żeby UWAGA: Po tygodniu mieć kasę na pojazd klasy niższej, który mnie interesuję i przydałby się do przyjemniejszej gry IC.

Moim zdaniem powinniśmy zwiększyć na dobry początek zasiłek i duty za 20 minut o $100. Gra IC powinna dawać nam środki na jej kontynuuowanie, grindowanie zostawmy na drugim planie by gospodarka biznesów dalej toczyła się swoim tempem.

Zapraszam do pisania swoich opinii na dole pamiętając o kulturce i argumentach, szczególnie argumentach. Dodatkowo - nie przysrywać się do tego, że napisałem "grindowanie". O tym, że grindowanie w biznesach jest grindowaniem, a tylko niektórzy przy tym grają klimat zostawmy na inną dyskusję.

Gdy zdania będą jednostronne wtedy napiszę o tym w propozycjach by dyskusja miała jakiś sens, a nie była tylko wylewaniem smutków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak najbardziej jeszcze jak

jakbym chcial grindowac to bym se black desert online odpalil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Imo wypłaty są za duże, a inflacja jest kuriozalna. Wypłaty powinny zostać zmniejszone (ceny oczywiście też), bo niedługo będziemy mieć auta po miliony...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja uważam ze ceny powinny być zwiększone to ludzie by nie bili w dwóch biznesach naraz, tylko w jednym plus mieli by czas na granie, nie tylko bijąc duty w lokalu.

Edytowane przez starbook
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem powinno być tak, że biznes, który jest popularny, znany, powinien zarabiać większą kasę, dajmy 300$ za 20 minut, natomiast biznesy "niższej półki" bardziej bary czy coś innego, powinny mieć trochę niższą stawkę, pozwoliłoby to na jakieś urozmaicenie rozrywki, a nie granie 4money. Co do organizacji publicznych, sapr, bcso, bcfd myślę że jest w miarę okej.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta, zwiększmy wypłatę, niech pączki będą kosztowały 40$, nie 30$. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o jezu, jak za malo to zle, jak za duzo to tez zle.\

mamy rok 2018, ludzie nabieraja pomyslow na gre i na swoje postacie - co ich ogranicza? pieniadze. nie mozna nic grac bez bicia duty przy obiadku

na nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że to opcja dowolna dla gracza. Można być w biznesie i na przykład nie odpalić duty a sobie pogrywać IG. Kwestia gracza i podejścia. Też nie można zapomnieć o nowych graczach, którzy mają 2h gry na serwerze i szukają punktu zaczepiania w grze. Jeśli skreśli się pewną grupę osób nie wiem jak to preferować będzie.

Ci, którzy mają pomysł na grę plan gry i ekipę to wyrabiają grę i duty - wszystko od czasu OOC

Tyle w temacie ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do zmniejszenia cen - jasne, fajnie by było, ale sądzę, że możemy bardziej liczyć na to, że ktoś zmieni cyferki w tym paydayu niż będzie zmieniał ceny w salonie i barach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne zwiększenie nie skończy się niczym dobrym, shivson tworząc tą część skryptu i tak poszedł w kierunku graczy, a nie zdrowej gospodarki. Nie jest to oczywiście niczym złym, ale nie przesadzajmy. Wszystko dla ludzi, ale w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie zarobki są bardzo w porządku. Podoba mi się sytuacja, kiedy będąc w projekcie IC/organizacji przestępczej, dostaję pieniądze po prostu za to, że cieszę się grą. Dlatego nie trzeba na tym serwerze tylko siedzieć w biznesie, by zarobić kwit. Ciekawe pojazdy nie są drogie(no chyba, że marzy się najszybsza sportowa fura), więc grzebanie przy wypłatach na dzień dzisiejszy imo nie wchodzi w grę. Jest dobrze, naprawdę dobrze pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Rukol napisał:

Imo wypłaty są za duże, a inflacja jest kuriozalna. Wypłaty powinny zostać zmniejszone (ceny oczywiście też), bo niedługo będziemy mieć auta po miliony...

To należy jedynie zacytować i nic nie trzeba dopisywać, zdecydowanie popieram pana supportera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jaka inflacja? Jak? Wszystkie ceny są ustawione z góry.

Pączki po $40 to po prostu Miller. Inflacja ma prawo mieć miejsce jedynie na serwerze z gospodarką, a nie z systemem "hajs z nieba i hajs do kosza" aka czarna dziura.

Ta zmniejszmy ceny i wypłaty o 20% by coś się zmieniło, ale by nic się nie zmieniło.

Ja nie rozumiem też o cholerę wam chodzi. 

Cywil - 1800/day

Przestępcza - 2250/day

Porządkowa - 2400$/day (teoretycznie ograniczenie do 1 slotu mają, ale taki miller "opiekun",  który pączki sprzedaje to robi +3300$day) 

I teraz tak... Wbija typek, który nabija 20h i marudzi sobie na majątek typka 500h. NO NIEMOZLIWE! JAK 😧

ZAWSZE będą ci bogaci wyafkowani.

Taka płytka zmiana zarobków nic nie da, a po prostu doprowadzi do wolniejszego wbicia hajsu dla wszystkich. Różnica w majątku zawsze będzie w różnicy godzinowej. Kwestia czasu. 

Zmniejszcie hajsy a typek który aktualnie ma 500h wyafczy 1000h i tak będzie miał zajebiste autko. Po prostu trochę później. I trochę później będziecie płakać, że za szybko. 

Edytowane przez Vey
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Payday godzinny to stary sprawdzony sztos. Tutaj jednak wymyślono fajną alternatywę, która sprawdza się dla organizacji przestępczych. Grasz swoje plus ewentualnie dorabiasz na drugiej grupie i cieszysz się grą. Trochę gorzej mają pozostali gracze, nie grający w gangach. 

Jeśli chodzi o zmiany cen to jedyne, co przychodzi mi do głowy to obniżenie cen typowo amerykańskich aut dla klasy średniej (w tym np Buffalo i gauntlet jako alternatywa dla scigantow) i znaczne podwyższenie cen pojazdów sportowych importowanych i supercarów.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Vey napisał:

I teraz tak... Wbija typek, który nabija 20h i marudzi sobie na majątek typka 500h. NO NIEMOZLIWE! JAK 😧

Dokładnie. Nigdy nie będziesz bogatszy od kogoś kto gra od Ciebie dłużej. Konstruując PD tak, by każdy szybko miał wszystko, popadniemy ze skrajności w skrajność, bo wtedy już każdy by miał wszystko najlepsze i po co to nam?

POZA TYM HAJS W GRACH ROLE PLAY NIE JEST NAJWAŻNIEJSZY!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdą jest to, że nie każdemu uśmiecha się granie cywila i narzucone z góry pracowanie w biznesie przez kilka godzin dziennie tylko po to żeby w pewnym momencie kupić sobie auto z niższej klasy. Jak dla mnie zwiększenie zasiłku byłoby złotym trafem zwłaszcza dla postaci, które są grane w taki sposób jak mój czyli opierane na jedynie rozgrywce, a nie stania na duty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

CFV,

jedna dobra, nieco dłuższa akcja IC - i godzina na duty zleciała.

a te twoje 'kilka godzin dziennie' to tak naprawdę 2 godziny (o ile jest się w dwóch biznesach)

a no i co rozumiesz pod pojęciem 'auto z najniższej klasy' (po 5-ciu dniach możesz kupić samochód za 11 tysięcy, a wydaje mi się że to nie najniższa z najniższych klas. - na drugi dzień kupisz sobie zardzewiałego jakiegoś na ścisłość i masz najniższą klase)

Edytowane przez Mendziorek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie, to do kieszeni za godzinę gry mogłoby wpadać nawet i po 10 tysięcy, bo dobry gracz nawet mając 1462577288$ na koncie nadal może grać biedaka w emperorze jeśli jego plan na postać jest taki i wydawać na paliwo, czy nwm paczkę fajek spod lady. Ale wszyscy wiemy, że są też centrumy dążący do jak największego hajsu i jak najszybszej fury bez specjalnej rozgrywki IC, bo takie cepy traktują to jako RPG, nie RP. I na takich cepach tracą normalni gracze.

300$ za godzinę gry jako dodatek do paydaya przeciętnego Kowalskiego bijącego 2h duty dziennie na 1800$ to bardzo mały i spokojny dodatek, ale zawsze.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasiłek jest na tyle wysoki, że starczy na kupno pierwszego pojazdu nie będącego rowerem, a jak gracz na początku nie kupi żadnego roweru czy skuterka to będzie miał jeszcze więcej pieniędzy na potem, na paliwo.

Swoją drogą nie rozumiem ludzi, jednego dnia tworzą temat narzekając na sportowe auta i garniaki, by następnego ponarzekać na zbyt mały zarobek i wysokie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem system pejdeja jest idealny. Dużo lepszy niż na innych serwerach i dający graczom więcej swobody. To samo z cenami pojazdów.

Nie można mieć wszystkiego od razu, bo gra szybko się znudzi. Poza tym - Założenia jest tak, że osoby pracujące tylko w biznesie zarabiają tyle, żeby im starczyło na przeżycie. Jeżeli chcecie mieć więcej pieniędzy, to znajdźcie sposób na zarobienie go. Na przykład dołączenie do jakiegoś projektu IC.

• Lubię to! 1
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Payday dobra sprawa, jak nowy gracz wejdzie na serwer przegra godzinkę to będzie zadowolony, na innych platformach lub serwerach Payday jest mocno ograniczony, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na nie. Kasę idzie zarobić I nawet się tego nie odczuwa. Moim zdaniem - powinniśmy więcej wydawać. Serwerowi grozi inflacja. Dlatego powinniśmy (nie wiem czy to dobre słowo) zostać zmuszeni do wydawania jej np na ubrania. Częściej kupować jedzenie jak i naprawę samochodów bo to nie działa. W Paleto zaczyna się szerzyć od bogatych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, NoobDMG napisał:

Jestem na nie. Kasę idzie zarobić I nawet się tego nie odczuwa. Moim zdaniem - powinniśmy więcej wydawać. Serwerowi grozi inflacja. Dlatego powinniśmy (nie wiem czy to dobre słowo) zostać zmuszeni do wydawania jej np na ubrania. Częściej kupować jedzenie jak i naprawę samochodów bo to nie działa. W Paleto zaczyna się szerzyć od bogatych ludzi.

Szerzy się nie przez payday tylko przez takie czynności jak kradzież zespawnowanego pojazdu czy też inne akcje IC, które są opłacane przez GM'ów.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, tutaj: Polityka prywatności