Skocz do zawartości
Pucybut Wilka

Aktualna sytuacja na serwerze - a oczekiwania graczy.

Propozycja  

132 użytkowników zagłosowało

1. 1. Przenosiny do South Los Santos to dobry pomysł?

• Tak
      106
    • Nie
      26

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zdecydowaliśmy się napisać taki temat gdyż wielu osobom nie odpowiada aktualna sytuacja na serwerze. Aktywność graczy z dnia na dzień spada na łeb na szyje i nie oszukujmy się, nie jest to spowodowane wakacjami. Strefa cywilna na serwerze po prostu nie istnieje, a sama rozgrywka zamieniła się w typowe “Policjanci i złodzieje”.

Jest to spowodowane głównie brakiem miejsca rozgrywki dla cywili, ta strefa została całkowicie olana przez administracje, co przełożyło się do jej naturalnej śmierci. W obecnej  chwili biznesy służą tylko do nabijania duty, przestania godziny na afku i pójdzia się strzelać, albo uciekać szeryfom autem, na które się zbierało x czasu.

Ludzie nie potrafią się wczuć w ten klimat i widać to na pierwszy rzut oka, figlarnie ubrane postacie, garnitury, perfumy - mimo że administracja w kwestii ubioru zabrała głos, ludzie nie potrafili do końca się temu podporządkować. - Ale nie można się im dziwić, od x czasu głównym miejscem rozgrywki zawsze było Santos, do tego ludzie przywykli i widać po spadku graczy, ludzie oczekują tej zmiany.

Paleto jest fajnym rozwiązaniem, ale tak jak wspominałem wcześniej - jest to tylko chwilowy zapychacz, w tej kwestii nie będę nawet się bardziej rozwijał, po prostu wstawię screen z mojej wypowiedzi sprzed miesiąca.

6EgQ8_d-gRxp8Ha6zJqGMR15yFDl4NBoiN253q8so7_5lrAEu3WJ1fLt5W4DfywWa3DATnPnbw2yUC-DvXKMmuWoJIWuTSmNtyYABoU0OP143USTh5j9J0AMQFcWWMYoCwV2Srvm

Na co obecnie możemy wydawać nabitą kase? Tylko i wyłącznie POJAZDY, domków nie ma - ciekawych przedmiotów też brak, być może najbliższa aktualizacja z ubraniami, trochę to poprawi ale fajnie by było urozmaicić to, nawet w systemie nieruchomości - możliwość zakupu sejfu/alarmu mebli(?), dodanie edytora interiorów, dodatków do pojazdów, unikalnych przedmiotów

Naszym zdaniem Sandy Shores + Paleto Bay, to tragiczne rozwiązanie - dlatego my wychodzimy z czymś takim:

TGaII1oTIZFWuDsCAnBy4_LNUvuZPqXMspwOta3yOQe4DBn782fqR1bsCHnwzGi-xcO-a3zSXNt9qdcoNqLJV3Jgm_FkavixpeccOU8BXSTF73CFtLp42Nh3YmbwALpi33l_7xY-

vDo5c7cQ2AXByBrz4vVJl2AhCItZVcL_PsSxnMe-WcMR1_XdF5wRhuQyQ8mQpmwbxrX4Duq7afjXIWnir0p70pxz0GnFREHySD7OFtQrl4Hk4I2FN6OM5AYgmfBtaXAzuimJ0AVf

W tej strefie mamy miejsce aby odgrywać wszystko, co tylko będziemy chcieli - Są miejsca dla gangów (całe dzielnice)/mafii oraz innych organizacji przestępczych, miejsce na wyznaczenie strefy cywilnej - gdzie jest pełno budynków dla postawienia biznesów jakimi są warsztaty/bary/kluby/siłownie/hotele. Mamy komisariat policji, szpital, miejsce na urząd miasta, jest remiza dla strażaków.

KMoOBhXaNRbRTdgo3dnT7XZ0xqQgSTXqcHq0cBXazoRKD_oiF_d7Ahd91Y_CA8cSXHdBWTsE5kH1RsOkNhHqxkIgpcCHaH_5kydn8NJU1yrh5N1ym6YyhKCeNUusp0D1allBHCAJ

-Vo3oIjfJRgoqs9lcZHP0yiHQYOnwTMVGbq0gBXQvZGmp8suuioU6ik6g_QKq817xYCZ3a3yUckfaJNWQm8GgGu45T24ZvBHB2SEfilLwuyqC1t55XgYF4Ytw_XkFowBNbk_Yzun

EurVyZmXmX1Ra_xtF0TvBwHV2EeIQPV5O5V0ujnZkmIC8OEw3Jg3I1cYaOBVPlRZ3pg0cOponoZX1zgvFrFD0FyJXQn0sNWLywvO_YslxVdy5Uai4R7lu97-lgRq2WXY0xP_2XVt

Pewnie będziecie chcieli napisać że nie wyjdzie, że miasto duchów. Jakoś w sampie/mta nikomu to nie przeszkadzało, centralizując i przenosząc rozgrywkę do South Los Santos dajemy sobie większą szansę na rozwój tego serwera, który obecnie stoi w miejscu a raczej niedługo przejdzie degres i kryzys, nie porównujmy miasta duchów sprzed rage'a gdzie na gtmp nie dało się grać przez lagi i na serwerze było w godzinach szczytu 10 osób.

#skazaninagrewpaleto

Liczę na odzew społeczności, dodałem ankietę (anonimową) - zapraszam do głosowania i dodania swojej opinii

Temat został napisany przez kilka osób, jeśli będą chciały same wam się przedstawią.

Pozdrawiamy.

Edytowane przez byxi
  • Lubię to! 22
  • AAAAAAAHHHHHH! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

White Gang Los Santos będzie miał swoją dzielnice, nie? Jestem na tak co do przenosin unknown.png?width=858&height=360

Edytowane przez boryseu
  • Lubię to! 4
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paleto jest dobre na epizod, jeżeli chcecie iść dalej i rozwijać ten serwer i liczyć na przyrost graczy to wraz z następną aktualizacją skryptu warto wziąć pod uwagę rozwiązanie powyżej.

• Lubię to! 4
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre spostrzeżenie, że na serwerze praktycznie nie istnieje strefa cywilna. W małym miasteczku, prawie każdy jest gangsterem. Na każdym kroku można dostać w pysk, będąc zwykłym cywilem i nikogo nie prowokując.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście mam serdecznie dość tej wiochy, zwanej inaczej jako Paleto Bay. Więc po przegraniu tutaj cholernie dużej ilości godzin się wypowiem.

Paleto Bay, jak wyżej Eazy napisał, jest dobre na epizod - ale nie na dalszą grę, to się po prostu nudzi przez te dwie ulice na krzyż i zero perspektyw na dalszą grę, nie można grać, czego się chce - bo ograniczenia, w końcu to wioska, c'nie? Przenosiny do LS z ograniczonym miejscem rozgrywki to jedyne, słuszne rozwiązanie, bo graczy nie ubędzie - a wręcz przeciwnie, prawdopodobnie przyjdzie ich sporo.

• Lubię to! 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo Paleto Bay jest cudne, jednak niestety większość ludzi musi nosić gucci belt, bo by nie przeżyli bez grania typowego miastucha.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, vinsu napisał:

Samo Paleto Bay jest cudne, jednak niestety większość ludzi musi nosić gucci belt, bo by nie przeżyli bez grania typowego miastucha.

Każdy chce grać to co lubi. Nie możesz wymagać od kogoś grania czegokolwiek, co mu nie odpowiada indywidualnie.

• Lubię to! 3
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, mjdddd napisał:

Każdy chce grać to co lubi. Nie możesz wymagać od kogoś grania czegokolwiek, co mu nie odpowiada indywidualnie.

Cóż za argument. Granie czegokolwiek się chce powinno mieć sens i odwzorowanie w świecie. Cała wiocha Paleto Bay śmiga w marynarkach hugo bossa odjebana jak Johny Bravo na zaloty.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, mjdddd napisał:

Obecnie 10 osób z mojego projektu IC nie wchodzi na serweri nie chce im się tu grać, bo powiedziano im, że nie pasują do fabuły i klimatu, to jest chyba ważniejsze dla administracji niż gracze ale cóż, trzeba się będzie przystosować :P

Edytowane przez Eazy
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, vinsu napisał:

Cóż za argument. Granie czegokolwiek się chce powinno mieć sens i odwzorowanie w świecie. Cała wiocha Paleto Bay śmiga w marynarkach hugo bossa odjebana jak Johny Bravo na zaloty.

Już nie przesadzaj, bo są ludzie, którzy odgrywają swoje role fajnie i zgodnie z klimatem miasteczka. Ale skoro spora ilość osób chce chodzić w Guccim czy innym Calvinie Kleinie to dlaczego na siłę próbujemy wciskać im słomę do butów i suszoną wołowinę między zęby?

• Lubię to! 3
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dopóki tutaj nie zmieni się ekipa i jej beznadziejne podejście to nawet nie myślcie, że cokolwiek się zmieni.

PS. Żebym nie pozostał gołosłownym, byłem, widziałem i wiem jakie jest podejście, sam narzekałem na community, że nie angażuje się w eventy i nie jest gotowa więc święty nie byłem, ale do publikacji nie stosują się niebiescy i zieloni, już pomijając fakt byłego game-mastera, który sprawował piecze nad frakcjami, że wyciągał logi członków swojej organizacji i wbijał za gre IC FCK.

Edytowane przez furzyb
  • Lubię to! 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, vinsu napisał:

Pamiętasz Wild-foxa? To się skończy podobnie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy pomysł, przenosiny do South Los Santos to coś co może wypalić, na pewno lepiej niż paleto.

• Lubię to! 2
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w 100% za, w końcu sam dorzuciłem tu cegiełkę. Przegrałem moimi postaciami jakieś 700 godzin w Paleto i powoli zaczynam mieć odruchy wymiotne. Nic nie pasuje do tego miasteczka co interesowałoby graczy. Jedynym wyborem jest albo granie wieśniaka, albo zwykłego człowieczka śpiącego na duty za ladą - nuda. Szukasz innego, mniej nudnego wyjścia? No cóż nie masz innego wyboru, bo zanudzisz się na śmierć jeśli nie zostaniesz przestępcą/szeryfem. Przenosiny i kilka dodatkowych zmian moim zdaniem przyniosą stałą i dość wysoką liczbę graczy, a rozgrywka na takim obszarze zaspokoi głód wielu graczy - na pewno moich ;) 

• Lubię to! 1
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w tej chwili co wam ogranicza granie w Santos? tylko brak interiorów? Jeśli by mieli przyjść nowi i wrócić ci co mają dość Paleto to może im pilotażowo umożliwić granie tam dając kilka biznesów i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- Łatwiejszy dostęp do ślicznych samochodów i granie ze znajomymi w ekipce fanatyków motoryzacji 

- Przesiadywanie z całą ekipą gangusów + związane z tym wszelakie ciekawe wydarzenia

- Fajniejsze pole do popisu przy otwarciu swoich biznesów, grania biznesmena itd.

- Dużo fajnych miejscówek do zorganizowanych grup przestępczych

- Więcej dostępnych miejsc mieszkalnych

- O wiele więcej możliwości odgrywania (przynajmniej dla mojego typu gry)

- Przynajmniej radiolki będą pasować do klimatu miasta :)))

Wymieniać mogę jeszcze przez najbliższą godzinę 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej chłopaki. To nie tak, że nie dyskutowaliśmy w administracji tego scenariusza, właściwie cały czas dyskutujemy, ale na etapie "planowania" natrafiliśmy na kilka trudniejszych kwestii i jeszcze nie wiemy jak je rozegrać, za pozwoleniem czerwonych mogę wam przedstawić jak we wczesnej fazie wyglądał nasz plan przeniesienia i na czym stanęliśmy.

1. Miejsce rozgrywki dla nie-gangów i klasy wyższej:
Tutaj zdania były podzielone podczas ostatniej waszej propozycji. @Sylwester chciał, aby to sławne "centrum" było ulokowane na Rockford Hills, czyli dosyć daleko od planowanego głównego miejsca rozgrywki (South Los Santos)
Naszym pomysłem jest umieszczenie tego centrum w tym miejscu

image.png.55c8644fb770ef68fde38349fbbf372b.png

Po pierwsze - Zmniejszamy dystans potrzebny do przemieszczenia się z punktu do punkty  i pozwolimy na płynne mieszanie się ludzi, co będzie skutkowało w mamy nadzieje większej ilości interakcji między wami.

2. Gra w interiorach.
Gra w interiorach powoduje powstanie tego całego miasta duchów. Niby mamy 100 osób na serwerze, a ulice i tak są puste.

Ludzie grają w domach, tego im nie możemy zakazać, ale mamy kilka pomysłów na wyciągnięcie ludzi z restauracji i warsztatów. (Nie wiem jeszcze na ile to będzie możliwe, jeśli chodzi o warsztaty, to tylko idea)
Po pierwsze - Jeżeli chcemy założyć biznes gastronomiczny, to musimy liczyć się z kosztami. Jeżeli nie macie za dużo pieniędzy, a chcecie założyć biznes - Kupujecie po taniości Foodtruck albo dwa (I tani budynek magazynu gdzieś w dokach do zamawiania żarcia)  i stajacie sobie w dowolnym miejscu o dowolnej godzinie sprzedając żarcie z samochodzika.
Jeżeli macie więcej kasy i celujecie w droższe dania i selekcjonujecie klientów, możecie zamiast foodtrucka kupić budynek biznesowy, w którym będziecie sobie kreaować jaką wam się tam podoba restauracje.
Po drugie - Los Santos oferuje wiele "objectpacków" warsztatów. Chodzi o to, że na świeżym powietrzu mamy postawione rampy i półki z narzędziami. Zamiast interiorów biznesy warsztatów mogłyby dostać strefy, na których w VW 0 będą mogły dokonywać napraw dla klientów.
To najpopularniejsze typy biznesów "zamykające" graczy w interiorach, dlatego dla nich powstały te pomysły.

Jeżeli macie swoje pomysły co do likwidacji "miasta duchów" to rzucajcie je niżej, będziemy czytać stale ten temat.

• Lubię to! 15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślałem nad tym i nie chciałbym zachować się samolubnie więc przenosiny będą dobrym pomysłem i wpłyną pozytywnie na rozwój gry IC o którą tak ciężko mi zahaczyć wędrując po Paleto. Nie sztuką zgodzić się iż rozwój serwera RP, stawiając wysoką poprzeczkę - dużą ilość graczy niewątpliwie do tego nada się taka lokacja gry jak Los Santos. Najbardziej martwi mnie fakt i sens istnienia mojej frakcji po wprowadzeniu takiej zmiany, lecz trzeba coś poświęcić aby gra stała się lepsza. Przede wszystkim ekipa serwera musi chcieć i widzieć sens wprowadzenia takich zmian, po jakichś konsultacjach ze sobą, mam nadzieję że temat ten przerodzi się w normalną dyskusję z sensownymi argumentami aniżeli wielką kłótnię o miejsce rozgrywki, pozdrawiam.

/edit. Myślę że odpowiednimi krokami przeciwko "miasto duchów" będzie organizowanie eventów, na dość szerszą skalę - biorąc pod wgląd właśnie akcje rozgrywające się na "świeżym powietrzu". W Paleto mamy piękną, klimatyczną plażę, zawsze można było tam urządzić jakąś imprezę, atrakcję, konkursy - bo zapewne więcej osób przyjdzie gdy będzie coś do wygrania. To samo będzie tyczyło się LS, organizowanie atrakcji, imprez, konkursów na świeżym powietrzu w ładnych, ciekawych dla nas miejscach i ich spora częstotliwość - zwłaszcza iż istnieje event team, będzie najlepszym sposobem na walkę z opustoszałymi ulicami.

Jednak bardziej martwi mnie tutaj mapka zamieszczona przez @Katsuru, granie białej panny przy takiej dzielnicy będzie się równało z wracaniem do domu po pracy z albo podbitym okiem, albo chęcią samobójstwa, albo brakiem chęci odpoczynku nawet na krześle przez ból, if u know what i mean. Więc jeśli porywamy się już na taką zmianę, rozszerzmy tą mapkę troszkę bardziej, bo stworzymy masowe ghetto, zwykli obywatele będą się obawiać wyjścia zwykłego na ulicę po bułki do piekarni bo będzie wysyp czarnoskórych gangsterów, będzie zbyt ciasno, załatwienie problemu w stylu "z deszczu pod rynnę" - nie ma większego sensu i nie będzie miało ciepłego przyjęcia przez nas, graczy.

Edytowane przez Gacus
/edit.
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do miasta duchów myślę, że pomysły od ekipy, które zapodał Katsuru oraz tak jak Gacuś wspomniał organizowanie wielu eventów na świeżym powietrzu zabije miasto duchów.

Uliczki na osiedlach "gangusów" na 101% będą przepełnione owymi gangusami, obok miejsc biznesowych także będą się kręcić ludzie - reszta graczy zrobi swoje i wyjdzie fajnie zaludnione centrum rozgrywki. 

A no i nie możemy zapomnieć o prawidłowo działającym systemie uszkodzeń oraz systemie jedzenia/picia, aby te najprostsze i najliczniejsze biznesy miały jak funkcjonować :) Aktualnie wygląda to słabo i wiadomo to też kwestia twórców RAGE.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Katsuru napisał:

Jeżeli macie swoje pomysły co do likwidacji "miasta duchów" to rzucajcie je niżej, będziemy czytać stale ten temat.

Ludzie będą grać tam gdzie chcą, jedynym 'rozwiązaniem' jest organizacja cyklicznych eventów, które nie będą się nudzić, oraz dać zielone światło do nietypowych projektów.

Pokazy mody mogą zwabić wielu napaleńców, huczna impreza przyciągnie okolicznych mieszkańców i da możliwość płynnego rozprowadzania narkotyków gangusom.

Występy gwiazd które nie mogły zaistnieć w Paleto, tutaj mają otwartą drogę. Prosty przykład koncert jakiejś gwiazdy na otwarciu gali walki, czy czegoś podobnego.

Santos otwiera wiele nowych możliwość, wystarczy mieć pomysł i ciekawie go przekazać.

Jeśli mamy myśleć o poważnym przeniesieniu się do Santos, ekipa serwera musi się rozszerzyć o nowe osoby z otwartą głową i ciekawymi pomysłami - które będą odpowiedzialne za organizacje takich wydarzeń i zachęcanie do nich graczy.

Wzmocnić pozycje Weazel new, którzy już czystą drogą IC będą kręcić hype na dane wydarzenie.

A reszta, to już zależy od samych graczy.

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
45 minut temu, Gacus napisał:

Jednak bardziej martwi mnie tutaj mapka zamieszczona przez @Katsuru, granie białej panny przy takiej dzielnicy będzie się równało z wracaniem do domu po pracy z albo podbitym okiem, albo chęcią samobójstwa, albo brakiem chęci odpoczynku nawet na krześle przez ból, if u know what i mean. Więc jeśli porywamy się już na taką zmianę, rozszerzmy tą mapkę troszkę bardziej, bo stworzymy masowe ghetto, zwykli obywatele będą się obawiać wyjścia zwykłego na ulicę po bułki do piekarni bo będzie wysyp czarnoskórych gangsterów, będzie zbyt ciasno, załatwienie problemu w stylu "z deszczu pod rynnę" - nie ma większego sensu i ciepłego przyjęcia przez nas, graczy.

Żeby nie było. South Los Santos z gta v nie można mylić z brudnym South Central z zakurzonego GTA:SA - Owszem, są tam strefy gangowe, ale jest też główna droga prowadząca przez trzy dzielnice, na której znajdziemy pełno marketów, sklepów klubów i tak dalej. Ot taka "strefa neutralna" dla cywili i gangów

LSVRP-1528972963320.png

Edytowane przez Katsuru
  • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego nie ma sensu robić tej strefy w Downtown, można to połączyć w samym South Los Santos,

FD7dS7z.png

Nie ma za co.

• Lubię to! 16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w końcu ktoś gada na rzeczy. Też równiez mam powoli dosyć tej wiochy, nikt sie nie może rozwijac bo albo coś zdechło i jest zajęty intek, albo nie ma w ogóle meijsca dla tych gangów co równiez jakiś tam klimat by to nadawało

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, tutaj: Polityka prywatności