Skocz do zawartości
Rinu

Yui Shanks

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie chcę przeprosić za oprawę graficzną, ale nie wyznaje się na grafice, jak i powiedzieć że biografia tej postaci nie jest do końca skończona, są puste okresy, czy wydarzenia których nic nie zapowiadało. Najlepiej mi się wymyśla biografię tej postaci grając i wczuwając się w nią, wtedy wpadają mi najlepsze pomysły i najlepiej pasujące do postaci. Dla wynagrodzenia braku grafiki zapodaje klimatyczną nutkę

 

 

**Rok 1998, Marzec, szpital w Okinawie**

 Na porodówce, po kilku godzinnym porodzie w końcu na świat przychodzi Yui, dziewczynka. Jej matka, Victoria, jest wniebowzięta  widząc zdrową córkę przed swoimi oczyma, z kolei przed salą stoi jest ojciec, Daisuke, który od 9 miesięcy czekał na narodziny syna. Gdy usłyszał od lekarza, że urodziła się córka mimo, że przez ostatnie kilka miesięcy wszyscy mówili że to będzie syn, wpadł w szał, pobił lekarza wbiegł do sali w której odbywał się poród i w szale napędzanym zawodem z narodzin córki chciał zakończyć jej żywot zanim on się dobrze zaczął. Naszczęście położna zasłoniła Yui swoim ciałem, przyjmując cios skalpelem w ramie. Ojca szybko obezwładniono, zamknięto do paki i skazano na 3 lata odsiadki, fakt że Yui urodziła się dziewczynką uznano za okoliczność łagodzącą. Victoria ze swoją córką jak tylko miała taką okazje uciekła razem z córką do Ameryki, rodzinnego Dallas.

 

**Rok 2001, Grudzień, Rodzinny dom w Dallas**Dzwoni telefon w przedpokoju, Victoria go odbiera, mała Yui siedzi w salonie i rysuje coś na podłodze. Dzwoni Daisuke, przeprasza Victorię za całe to wydarzenie, obiecuje się zmienić, pomóc jej w opiece nad Yui, po kilku-godzinnej rozmowie Victoria chce mu odmówić, ale podbiega do niej Yui i pokazuje jej co narysowała - Rodzinę, pokazuje paluszkiem siebie, mamę i tatę. Widok ten rozbroił totalnie Victorię, zgadza się żeby Daisuke przyjechał, okazało się, że już jest w Ameryce. Po kilku dniach do ich domu puka Daisuke , mała Yui jest pilnowana przez kolażankę Victorii, gdy ta próbuje wybadać czy jej partner faktycznie się zmienił. Podczas rozmowy Victorii i Daisuke podbiega mała Yui która wyrwała się przybranej cioci i krzycząc z całych sił "Tatuuuuś" obejmuje nogę Daisuke.

 

**Rok 2002-2013, Rodzinny dom w Dallas**

 Daisukę kupuje swojej córcę samochodziki jako zabawki, szczególnie uważa żeby nie bawiła się z chłopcami, gdy ona chodzi do przedszkola, potem szkoły. Zawozi ją i odbiera ze szkoły, dbając by nie miała zbyt dużego kontaktów ze swoimi równieśnikami, w międzyczasie otwiera on też swój warsztat samochodowy. Gdy czas płynął umiejętności plastyczne Yui się znacznie poprawiały, jak i nabrała zainteresowania samochodami, to drugie dzięki swojemu który traktował ją praktycznie jak syna.  Victoria widząc co robi Daisuke starała się zainteresować Yui jakimiś dziewczęcymi rzeczami, to kucyki pony, to zabawa w dom. Niestety przez brak czasu, nie miała szans z wpływem Daisuke na jej córkę, Yui pochłonął świat samochodów doszczętnie. Warsztat Daisukę nie przynosił praktycznie żadnych przychodów, ba czasem trzebabyło nawet dołożyć do niego, w tym czasie Yui miała już 13 lat. Ojciec postanowił wykorzystać talent córki i zaproponował jej, by wymyśliła jak przerobić ich rodzinny samochód. Yui długo się nie zastanawiała, już dawno miała w głowie ułożony wygląd ich Mitsubishi. Ojciec idąc za poleceniami córki zaczął przerabiać auto, ucząc co gdzie i jak swoją córkę. Yui była wniebowzięta. Gdy skończyli, a projekt okazał się sukcesem Daisukę szybko opylił ich auto i rozleklamował nim przy okazji swój warsztat, licząc na to, że Yui będzie zarabiała dla niego pieniądze. 

Szybko okazało się, że zamiłowanie do aut, talent artystyczny i wpływ anime, które Yui zaczeła oglądać jako substytut rodziców, zbudowały wokół warsztatu duży hałas. W wieku 15 lat, Daisuke już nawet nie rozmawiał z córką, zrobił z niej maszynę do zarabianie pieniędzy, Victoria mogąc odpuścić pracę zaakceptowała metody Daisukę i razem z nim wykorzystywali każdą wolną chwilę Yui, by ta pracowała, nie wypuszczając ją na imprezy, czy wyganiając znajomych gdy ci przychodzili do ich domu. Yui kompletnie zamknęła się w swoim świecie anime i samochodów, już nawet nie próbując utrzymywać relacji z innymi, czy nawet swoimi rodzicami. 

 

**Rok 2013-2017, Warsztat w Dallas, Oklahoma i kilka innych losowych miejsc**

Grudzień 2013, rodzina Shanks'ów wyjeżdża do Japonii na 50 rocznicę ślubu dziadków Yui od strony Ojca. Dziewczyna tam doznaje troszkę wolności, której tak bardzo jej brakowało, a o czym nie wiedziała. Dziadkowie starali się uwolnić Yui od wszelkich obowiązków, Daisuke nie mógł im tego zabronić, za bardzo szanował swoich rodziców. Tam przez miesiąc Yui poznała trochę Japońskiego, którego już tyle słyszała w anime, tam też udała się na pierwszy zlot Otaku oraz dziadek zabrał ją na parking na którym akurat odbywały się zawody drifterskie. Yui absolutnie pochłonął ten świat, poczuła wolność, mogła siąść za kierownicą auta, dzięki uprzejmości jakiegoś japończyka, dziewczyna odżyła przez miesięczną wizytę w Japonii. Niestety musiała wrócić do Dallas, do warsztatu. Tam już się coraz częściej buntowała, brała auta klientów na jazdę po parkingu, zaczeła naciskała na rodziców by ci pozwolili jej zrobić prawo jazdy najszybciej jak się da, oni ze strachu przed tym, że kura znosząca złote jajka im ucieknie dokręcali śrubę Yui jeszcze bardziej, załatwili jej prywatne nauczanie, żeby musiała jeszcze więcej czasu spędzać w domu, czyli w garażu, pracując. Yui długo tak nie wytrzymała, rok 2015, Yui bierze wszelkie swoje oszczędności, których dużo nie miała, bo Daisuke i Victoria podbierali je, gdy ona nie patrzyła, wsiada w pierwszy lepszy autobus do Oklahomy. Jej cel? Zlot samochodów na parkingu. Tam poznała Ethana, taksówkarza który zadbał o dziewczynę, pokazał gdzie może spać, a przede wszystkim, gdzie odbywa się wydarzenie. Yui na tym zlocie spotkała kilku klientów jej ojca... no właściwie to jej bo Daisuke praktycznie nic nie robił przy autach. Oni ją rozpoznali, co było dość trudne, przez to że mogli ją widzieć praktycznie tylko wtedy jak akurat podjeżdżali pod warsztat a ona bawiła się ich samochodami. Podczas zlotu zaczeła się z nimi dogadywać, a oni powoli rozumiejąc o co chodzi postanowili jej pomóc. Za każdym razem jak będą przyjeżdżać do warsztatu jej ojca będą odkładać drobną sumę, ale nie w skarbonce Yui, tylko gdzieś u siebie i jak ona dorośnie, zrobi prawko to oni pomogą jej uciec. Po tygodniowym pobycie w Oklahomie Yui została sprowadzona do domu, radiowozem, rodzice zgłosili zaginięcie. Daisuke i Victoria trochę wystraszeni, że może następnym razem im się nie uda odzyskać Yui odpuścili jej trochę, stwierdzili że pozwolą zrobić jej prawko jak będzie miała 18 lat i czasem nawet pozwalali jej pogadać z klientami, a nawet pojechać na parę konwentów. Yui ma już 18 lat, zaczyna chodzić na kurs już w dniu urodzin, nie interesuje ją żadna impreza, której i tak rodzice by jej nie wyprawili, ona ma cel, zdać kurs. Po dwóch miesiącach Yui zdaje śpiewająco, za pierwszym razem i... zaczynają się jej mandaty. Dzięki uprzejmości klientów, którzy to zostawiali klucze jej, a nie Daisuke, miała okazję pośmigać szybkimi autami i oh boy... szybko stała się znana wśród lokalnej policji, do stycznia 2018 nabiła 15 mandatów, a kilka jej jeszcze odpuszczono.

**Rok 2018, Dallas, Santos.**

Nadszedł luty, Daisuke dostaje zlecenie na suprę zbudowaną do driftu, klient chce żeby wykonał dla nich wizualkę. Yui oczywiście musi się tym zająć, ale inwestor widząc pewnego dnia dziewczynę driftującą na parkingu zmusił jej ojca żeby to ona poprowadziła samochód na evencie, oczywiście zmusił pieniędzmi, bo inaczej się nie da. Na pokazie znaleźli się wszyscy którzy oferowali jej pomoc w Oklahomie, pokazując plik z pieniędzmi, umówili się na ucieczkę. Przekupili urzędasa żeby zmienił nazwisko Yui, jak i wydał jej nowe dokumenty, załatwili transport i zapłacili za hotel na pare dni dla Yui, po wszystkich wydatkach zostało 2450$. Cała organizacja wydarzenia na tip top zajęła im ładnych kilka miesięcy. Wybrali datę kiedy Yui miała jechać na konwent, więc dziewczyna spakowała się nie wzbudzając zbyt dużych podejrzeń. Nadszedł ten dzień, no konkretnie to noc. Przed dom podjechał samochód, Yui spierdzieliła oknem w swoim pokoju, załadowała się razem ze swoimi dwoma torbami do auta i odjechali z piskiem opon. Wyrzuciła stare dokumenty, a znajomy przekazał jej pozostałe pieniądze i zupełnie nowy zestaw dokumentów. Po przyjechaniu do granic Dallas przesiadła się w autobus jadący do Los Santos i odjechała. Po kilku dniach podróży i paru przesiadkach wreszcie dotarła pod hotel w Los Santos, gdzie miała rozpocząć nowe życie
 

 

**Koniec... ale czy napewno?**

Po przyjeździe do Santos Yui szybko znalazła pracę w Untilted Customs jak i Bean Machine Coffee, którego menadżerem jest Draymond Graves u którego aktualnie mieszka. Dziewczyna obrała sobie za cel, by to JEJ samochody były znane, a nie jej ojca, jak i może jakąś karierę jako kierowca? Kto wie gdzie ją życie zaniesie.

  • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika to nie wszystko, chętnie poczytam jak się rozwinie sytuacja w Los Santos, powodzenia! :v

  • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eugeniush napisał:

Draymond ist fuckin' Schwanz.

sam jesteś kurwa szwanz

  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to napisać wczoraj, ale mi nie wychodziło, cóż poradzić. Nie spodziewałem się że aż tak trudno będzie napisać coś co się fajnie czyta z /me i /do. W paru miejscach może się to różnić od faktycznych wydarzeń, bo w przypływie geniuszu nie zapisywałem co się dzieje na bierząco tylko z ponad dniowym opóźnieniem. Teraz będę się starał to zapisywać na bierząco. 

Zapodam też jakąś fajną nutę do czytania, jak kogoś w oczy kole anime, to nie trzeba oglądać.

 

 

 

 

**Rok 2018, wrzesień-pierwszy tydzień w Santos**

Yui dojechała do motelu w Santos, kompletnie zagubiona, nie wiedziała co ze sobą zrobić. Zaczeła przeglądać internet w poszukiwaniu jakiejś normalnej pracy. Po kilku godzinach znalazła ogłoszenie studia tuningowego, los się do niej uśmiechnął, szybko założyła konto na LI, napisała do Kayi żeby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. Wdziała swój mundurek szkolny, bo nic bardziej oficjalnego nie miała przy sobie, kupiła faggota(Faggio) i ruszyła. Po małym pokazie umiejętności dostała tą pracę i zabezpieczona finansowo wróciła do motelu. Następnego dnia, zaraz po przyjściu do pracy, kiedy bądźmy szczerzy opierdzielała się na kanapie, z biura wyłonił się Xavier, Yui była tym faktem kompletnie zdziwiona, przecież biuro było zamknięte! Czy on w nim spał? Trochę zniesmaczona przywitała się z Xavierem, pojawili się pierwsi klienci, wtedy też okazało się Xav to równy gość i źle go oceniła. Pokazał jej gdzie co jest w biurze, a kiedy klienci się zmyli zabrał ją na oprowadzanie po mieście, oczywiście popisując się swoimi umiejętnościami kierowcy, co utwierdziło tylko Yui, że źle go oceniła. W trakcie tej całej wycieczki Xav został zaproszony przez Draymonda na "kwadrat". Po przywitaniu Dray odrazu otworzył bagażnik swojego auta, który był załadowanym zielem po brzegi. Podczas popalania Dray zaproponował Yui pracę na drugi etat, dziewczyna stwierdziła że się zastanowi. Następny dzień przebiegał spokojnie, dzięki hajsowi który zarabiała w studiu była w stanie wziąć sobie minivana na raty, ale też zrozumiała, że bez drugiej pracy ciężko będzie opłacać życie w mieście, raty i motel, zadzwoniła do Dray'a. On bez żadnych zbędnych ceregieli przyjął ją do kawiarni. Tam też poznała Demetriusa, detektywa. Trochę niepewna czy aby napewno znajomość z detektywem to dobry pomysł, w końcu miała lewe papiery, postanowiła dać się zaprosić na przejażdżkę, po mile spędzonym czasie rozjechali się w swoje strony, Yui bojąc się, że Demetrius ją nakryje nie utrzymywała z nim zbytniego kontaktu. Następne dni mijały spokojnie, rozwijała się jej znajomość z Dray'em w pracy poznała Lucy, Panią Policjant Clarę, do miasta przyjechał Ethan. Dray poczuł miętę do Yui, gdy dowiedział się o jej sytuacji szybko zaproponował jej spanie u niego w domu, żeby nie musiała płacić za motel, dał jej też klucze do Retinue, żeby mogła czasem trochę poszaleć. Podczas jednej z nocnych przejażdżek zajechała do komisu aut, zwyczajnie pooglądać auta które tam stoją. Tam zapoznała się z Kaito, który dał jej pomysł na zbudowanie swojego portfolio: "Odnów jakiś samochód ze złomu!" Następnego dnia Yui już kupiła jakiegoś złomka z celem odnowy go. Nadszedł wieczór, pamiętnego piątku. Ekipa w Untilted zaprosiła Yui żeby pojeździła z nimi po mieście, może się pościgała. Yui podjarana sytuacją zadzwoniła do Dray'a czy aby napewno może korzystać z jego auta w takim celu, przystała na warunek który pijany Dray jej postawił : "Poparadujesz nago po domu" Trochę speszona, ale nadal zajarana sytuacją udała się ze znajomymi pojeździć. Niestety głupota Dray'a nie znała granic. Postanowił pijany zasuwać po głównej ulicy Santos w furrore, szybko wylądował w krzaku i zgadnijcie kto musiał go ratować, oczywiście! Yui. Po zabraniu go do szpitala, gdy lekarze go poskładali i załatwili detoks, Yui sprzedała mu kazanie życia, które będą jeszcze pamiętać jego wnuki, ale podczas tego kazania zrozumiała, że przejmuje się Dray'em trochę bardziej niż innymi. Niestety parkowanie krzakowe Dray'a to nie jedyny problem z jakim musi się zmierzyć Yui, do neta trafiło ogłoszenie o jej zaginięciu. Przestraszona, nie wiedząc co zrobić udała się z tym do Dray'a, po wspólnej rozmowie doszli do wniosku, że sami tego nie rozwiążą. Poprosili Demetriusa o spotkanie, on zdecydował się im pomóc, dał porady co należy zrobić : "Jeśli chcesz zostać w USA, musisz wyjść za mąż za kogoś kto ma już obywatelstwo", usunął zgłoszenie o zaginięciu z baz policyjnych i zabrał lewe dokumenty, w zmowie milczenia rozeszli się w swoje strony. Jeszcze tego samego dnia Dray jej się oświadczył, Yui prawie zeszła tam na zawał od natłoku wrażeń jednego dnia, ale odpowiedź była twierdząca. Następnego dnia Yui również została zaproszona na wyścigi z ekipą Untilted, tam poznała Chloe i Jack'a. Również tam wygrała swój pierwszy wyścig o pieniądze z Jack'iem. Może Yui ma talent do mało legalnych wyścigów? Kto to wie... Narazie zajęta jest planowaniem ślubu i ogrywaniem Dray'a do zera w rozbieraną kostkę. 

Parę wydarzeń nie opisałem/skróciłem bardzo, bo ni cholery nie wiedziałem jak to jakoś ciekawie opowiedzieć. Jakby ktoś mógł mi powiedzieć jak edytować coś w spoilerze byłbym wdzięczny, bo nie mogę zmienić pierwotnego postu, heh, widać że dawno nie korzystałem z jakiegokolwiek forum.

Nie to nie jest +18, proszę się nie bać xD

  • Lubię to! 2
  • AAAAAAAHHHHHH! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, tutaj: Polityka prywatności